top of page

שאלות נפוצות

01

02

03

04

מי יכול להשתתף בפעילות זו ?

 

ההשתתפות בשיעורי הקראטה מתאימה לכל קבוצות הגיל, לנשים ולגברים כאחד.
לא נדרש כל ידע, כישרון או ניסיון.
כל אשר נדרש - רצון, רצינות והרבה סבלנות... 

האם מגבלות פיזיות מונעות השתתפות ?

 

באופן כללי, האימונים ותכניהם מותאמים ומתוכננים לבעלי בריאות תקינה, אשר אינם בעלי מגבלה גופנית ו/או נפשית שיש בה כדי לסכן את עצמם או את חבריהם לאימון.
בטופס ההצטרפות לדוג'ו ולארגון תתבקשו להצהיר על בריאות תקינה. במידה וקיימת מגבלה בריאותית כלשהי, מוטלת עליכם האחריות לעדכן מראש על פרטי המגבלה ובמידת הצורך אף לאשר את כשירותכם מבחינה רפואית.

חשוב לציין, כי אימוני הקראטה על אף שנערכים במסגרת קבוצתית ובמידה רבה כרוכים בהתמודדות אל מול משתתפים אחרים, הינם בבסיס מהותם אימונים אישיים. לכל משתתף באימון יכולות ומגבלות משלו, בין אם במישור הפיזי ובין אם במישור האישיותי והנפשי. כל אחד מהמשתתפים עובד באימוניו על תיקון ושיפור יכולותיו ותכונותיו שלו. מטבע הדברים התמודדות זו עם עצמנו אנו נובעת ונוגעת בנקודות החלשות והפגיעות שלנו, וזאת כאמור הן במישור הפיזי והן במישור הנפשי.

הגישה המקובלת בעולם אומנויות הלחימה המסורתיות אינה תמיד מקובלת במסגרות מהן באנו ולהן אנו מורגלים, ועל כן על אלו אשר בוחרים להצטרף לדרכנו זו להיות מודעים למשמעות ולאופן ההתמודדות הנגזרת מהדרך אותה אנו מציעים. הגישה המקובלת במסגרות המערביות הקונבנציונאליות נוטה לראות במצבי חולי, פגיעה או פציעה כמגבלות שיש בהן מלמנוע אימון או עשייה, וזאת בעיקר מתוך דאגה לשלום האדם ו / או לתהליך הבראתו ושיקומו. הגישה הרווחת בעולם אומנויות הלחימה הקלאסיות ובעיקר באלו הנלמדות ומתורגלות באופן מסורתי, אינה מונעת או מגבילה באופן קטגורי לימוד, אימון או עשייה בגין מגבלה כזו או אחרת. שוב ההפך הוא הנכון. בראי אומנויות הלחימה, הלימוד, האימון והתרגול על גווניו השונים מהווים לכשעצמם תהליך של מניעה, ריפוי, חיזוק וחישול - של הגוף והנפש כאחד, ורבות מכך על משקל "דומה בדומה ירפא".
היות וההתמודדות באימון הינה בעיקר בין האדם לבין עצמו, תהיה עשייתו מתוך מודעותו האישית והתחשבותו ברמה בה הוא נמצא, בקושי או במגבלה איתן הוא מתמודד, אך תהיה עשייה.

האם שיעורי הקראטה אלימים או מסוכנים ?

 

שיעור הפגיעות הפיזיות ורמתן אינו עולה בהכרח על ענפי ספורט אחרים הנחשבים ל"תמימים" יותר, אך שמים פחות דגש על מודעותו ושליטתו של החניך בגופו ובנפשו.
הסיכון בפציעה או בחבלה בגין נפילה, החלקה, התנגשות וכד', קיים בכל משחק כדורגל או כדורסל שכונתי, כמו גם בכל ענפי הספורט התחרותי.

בשיעורי הקראטה, על אף המאמץ הפיזי ולמרות ביצוען של טכניקות קרב ומגע בין המשתתפים, ניתן דגש רב על הזהירות, המודעות, השליטה והבקרה הפיזית והנפשית של החניך כלפי עצמו וכלפי שותפיו לאימון. את תכונות אלו, רוכש החניך ומשכלל במהלך לימודיו. מודעות ושליטה זו המלווה בחיזוק גופו, בין ע"י חיזוק מערכת השרירים והשלד, בין ע"י שיפור טווח התנועה של מפרקי הגוף השונים ובין ע"י הקנייתה של יכולת ספיגה גופנית ונפשית, יש בהן כדי להקטין את החשיפה לפגיעות הטבעיות הנובעות מהעיסוק בפעילות זו.
יחד עם זאת, מדובר באומנות לחימה, אשר מעצם טבעה ומהותה מאופיינת בפעילות גופנית מאומצת, תוך קיום מגע פיזי בעל אופי לחימתי בין המשתתפים בה על כל המשתמע מכך. חשוב להבין כי על אף המודעות, השליטה, ההדרגתיות והזהירות בה אנו נוקטים על מנת לצמצם את החשיפה לפציעות, ההתמודדות עם האתגר הפיזי והנפשי אשר הפציעות ומגבלות הגוף מציבות בפנינו הינן חלק בלתי נפרד מדרך הקראטה משום שהינן חלק בלתי נפרד מהחיים עצמם.

חשוב לציין כי האווירה בשיעורים, למרות היותה בעלת אופי קרבי ולחימתי, איננה בעלת אופי אלים, ההפך הוא הנכון. דרך ארץ וכבוד הדדי הינן מאבני היסוד של האומנות בה אנו עוסקים. המשתתפים בשיעור לומדים ומבינים את התפקיד אותו חבריהם לקבוצה ממלאים בעבורם ואת תפקידם שלהם כלפי חבריהם. חברי הקבוצה, המורה ומסגרת השיעורים בדוג'ו מהווים קרקע לצמיחה ולהתפתחותו האישית של כל אחד מחבריה. מעצם הנוכחות בקבוצה ובהתמודדות בין חבריה, כל אחד מהמשתתפים מקבל את ההזדמנות לחוות ולהתוודע אל עצמו, לחוש את יכולותיו ולשפרן, לא רק בהבנת השכל אלא בחווית הגוף והרגש. אשר על כן אנו מוקירים תודה וחולקים כבוד לחברינו לאימון, למורה ולמסגרת אשר מאפשרת לנו חוויה זו.
 

יש ביטוח ?

 

החניכים מבוטחים בהתאם ובכפוף לחוק הספורט.
כיסוי ביטוחי זה הינו בסיסי וסטנדרטי. במידה ומצאת כי הכיסוי במסגרת זו אינו מספק אותך, עומדת לך האפשרות לרכישת ביטוח משלים, וזאת באופן פרטי.

 

-

 

כתנאי בסיסי ומוקדם לכל התקשרות עם המסגרת ובהתאם לדרישות הארגון בו אנו חברים, תתבקשו למלא ולחתום על טופס ההצטרפות, ובו הצהרתכם על כך שההשתתפות בפעילות במסגרת הדוג'ו הנה מתוך בחירתכם החופשית ועל אחריותכם בלבד. כמו כן, על כל חניך להמציא אישור רפואי על כשירותו להתאמן.

bottom of page