top of page

אודותינו

 

אום דוג'ו הינו ביה"ס המלמד ומטפל באומנויות הגוף הנפש והתודעה.

 

בדוג'ו שני מסלולי התפתחות עיקריים, הניתנים ללימוד ולתרגול בנפרד או במשולב (כפי שמומלץ).

 

מסלול האומנויות ה - "הקשיחות": מעניק כלים ומיומנות באומנויות הלחימה השמות דגש על פיתוח החוסן האישי והמסוגלות הגופנית והנפשית, כמפתח להעלאת רמת המודעות והשליטה העצמית וכמנוף להעצמה אישית.

 

מסלול האומנויות ה –"רכות": מטפח סבלנות, קשב פנימי, נוכחות של כאן ועכשיו, כמו גם יכולת של הכלה וזרימה, כדרך להרגעת הגוף, להשקטת התודעה, לאיזון הגוף והנפש ולמימוש חזון של שלווה פנימית ואושר אמיתי.

 

דרך הלוחם - המסלול המשולב

מסע ארוך, מרתק ומעצים של האדם לתוך עצמו, תוך עבודה אינטנסיבית לשיפור מודעותו ושליטתו העצמית בגופו (תנועה, נשימה, לחימה), בנפשו (רגשותיו ומחשבותיו) וברוחו (תכונותיו ורצונותיו).

המסלול המלא אותו אנו מציעים משלב לימוד ותרגול של אומנויות הלחימה "הקשיחות" לבין האומנויות "הרכות", שכן על הלוחם (ועל האדם בכלל) להיות חזק ומאוזן בגופו, בנפשו וברוחו, כמו גם משוחרר בתודעתו ומאושר בליבו.

אדם המכיר את עצמו, יודע את רצונותיו, יכול למקדם לכדי חזון אישי ויש בו הן את העוצמה המתפרצת (עוז רוח, נחישות, משמעת עצמית, כוח עמידה) והן את העוצמה השקטה (סבלנות, זרימה ויכולת הכלה והסתגלות) על מנת לממש ולהגשים את חזונו.

 

 

הקראטה - "דרך היד הריקה"

הקראטה, על שום הסדר והמשנה הסדורה והמדוייקת דרכה הוא נלמד, מהווה את עמוד השדרה של מסלול לימודי אומנויות הלחימה בבית ספרנו.

אנו מלמדים קראטה קלאסי מסורתי מאסכולת ה - GOJU RYU - הסגנון "הקשה-רך".

KARATE GOJU RYU הינו ה MMA (הלחימה המשולבת) של עולם הקראטה ושל עולם אומנויות הלחימה הקלאסיות, תוך שנלמדים בו כל עקרונות הלחימה, התנועה, מימדי וטווחי הקרב. 

סגנון ייחודי זה מקנה יכולות, מודעות ושליטה בכל הקשור לאלמנטים המרכזיים הנוגעים ללחימה: STRIKING (חבטות ובעיטות), GRAPPLING  (התגוששות והאבקות לרבות הטלות), SUBMISSIONS  (הכנעות, לרבות קרקע באמצעות נעילות, בריחים וחניקות).

 

מסלול לימודי הקראטה הינו מחגורה לבנה לחגורה שחורה והלאה במעלה דרגות הדאן הבכירות.

המסגרת הינה איכותית, רצינית ומקצועית, המעניקה יחס וליווי אישי לכל חניך וחניכה לאורך כל הדרך.

הלימוד מתקיים בקבוצות קטנות והומוגניות לכל קבוצות הגילאים, מגיל הגן ועד בכלל.

המסגרת מאפשרת הן מסלול העשרה והתפתחות אישי והן מסלול התמחות מקצועית לחפצים לעסוק בהדרכה. 

 

ביה"ס חבר בארגון קראטה בינ"ל ומעניק לחבריו דרגות בעלות הכרה רשמית בארץ וברחבי העולם,כמו כן חברים אנו בהתאחדות הקראטה המסורתי בארץ ובחו"ל.

 

אומנויות "רכות" דוגמת צ'י קונג טאי צ'י כמו גם יוגה ומדיטציה מוגשות הן כידע משלים ותרגול מאזן לעוסקים באומנויות הלחימה "הקשיחות" והן כמסלול לימוד ותרגול בפני עצמו לאלו שבחרו בנתיב "הרך והשקט".

 

את "שיטת עוצמה" פיתחנו על מנת להעניק ביטחון אישי בהתאמה אישית

בעזרת "שיטת עוצמה" חניכינו רוכשים יכולת הגנה עצמית פרקטית ואפקטיבית, כמו גם כושר פונקציונאלי ואולטימטיבי הן ללחימה והן לחיים בכלל. שיטת עוצמה שמה דגש על מיומנויות ויכולות השימור העצמי לטובת חיזוק הביטחון האישי, וזאת בטווח המיידי!

 

במקום פועלת קליניקה ל - "רפואת לוחמים" המעניקה טיפולים ברפואה משלימה המבוססת על עקרונות השאובים מעולם אומנויות הלחימה והרפואה הסינית ומתמחה בשיקום לאחר פציעות ספורט.

 

אנו מקיימים סדנאות ממוקדות וקורסים קצרי טווח במגוון תחומים דוגמת תזונה, מדיטציה, ביטחון אישי, דמיון מודרך ועוד, המותאמים בתכניהם לפלחי האוכלוסיה השונים - גברים, נשים, בני נוער ובנות נוער. 

 

אנחנו משפחה אחת גדולה, שונים זה מזה בתחומים רבים, אך מאוחדים ומחוייבים אנו בדרכנו ובחתירתנו לשיפור עצמי ולהגשמה אישית, תוך תמיכה הדדית. 

דלתנו פתוחה בפני אלו אשר רוצים להצטרף אלינו למסע ורציניים דיים בכדי לצאת לדרך.

אנחנו כאן. עבורכם.

bottom of page