top of page

המורה וצוות ההדרכה

ראש ביה"ס - נימרוד זאב אסטל - "רנשי" - דאן 5

 

העניין, המשיכה והעיסוק באומנויות הלחימה החלו עוד בצעירותי. בשנות ילדותי למדתי ג'ודו, וכנער למדתי קראטה, קונג–פו וקרב מגע.
במסגרת תפקידי כלוחם (בשירות בסדיר ובמילואים), הוכשרתי ועסקתי הלכה למעשה בלוחמת פנים אל פנים בקרבות לוט"ר (לוחמה בטרור), כמו גם בהדרכה ואימון של שיטות אלו.
לאחר הפסקה ארוכה למדי ממסגרת אימונים מסודרת ובאורח די בלתי צפוי, חזרתי ללימודי הקראטה המסורתי בשנות העשרים המאוחרות. במהרה הפכו אלו לדבר רציני בעבורי, כאשר הרגשתי שהגעתי למורה הנכון ובזמן הנכון.
משנת 1999 ועד לשנת 2005, למדתי בבית הספר לאומנויות הלחימה – "בי דו ריו", תחת ראש ביה"ס "רנשי" אלי-הו בנימין. "רנשי" בנימין, מורה נדיר ביכולותיו ובאיכויותיו, פתח בפני את הדלת לעולם "הבודו" (דרך הלוחם) והעניק לי כלים רבים וחשובים להם נדרשתי בהמשך דרכי כקראטקה (אדם ההולך בדרך הקראטה) וכסנסאי (מורה). 
"רנשי" בנימין, כנציגו של ארגון אומנויות הלחימה הבינלאומי "זן דו קאי", הסמיך אותי לדרגת "שודאן" (חגורה שחורה בדרגת דאן 1), כמו גם לדרגת "ני דאן" (דאן 2). בנוסף, הוכשרתי והוסמכתי על ידו כמדריך ללימוד השיטות הנלמדות בבית ספרו.
את הכשרתי והסמכתי הפורמאלית כמדריך לקראטה ע"פ חוק הספורט ובהתאם לאישור משרד החינוך, התרבות המדע והספורט, רכשתי ב"אקדמיה הבינלאומית לאומנויות לחימה", תחת הנחייתו האישית של דר' רוני קלוגר – "קאנצו' " בדרגת דאן 8. 
בשנת 2005 הוכרתי והוסמכתי כמדריך ראשי וכנציגו הרשמי בישראל של ארגון הקראטה הבינלאומי G.K.K " - GOJU- RYU KARATE-DO KYOKAI", וזאת ע"י מנהלו הכללי של הארגון והמורה שלי כיום - מר ריצ'רד סטמפר -בעל התואר "קיושי" (מורה של מורים) בדרגת דאן 7 . 
בשביעי של פסח 2008, לאחר סדרת אימונים מפרכת בארה"ב, הוענקה לי דרגת "אומן" - דאן 3. בסדרת אימונים זו, התאמנתי, נחנכתי ונבחנתי באופן אישי ע"י מורי הארגון הבכירים ביותר ובראשם יו"ר הארגון - "שיהאן" (מאסטר) מוטו יאמקורה, "הנשי" (מורה מומחה - פרופסור), המחזיק בדרגת דאן 9. 
ביוני 2009 לאחר מחנה אימונים בארה"ב לציון 50 שנות פעילותו של הארגון הוענק לי התואר "רנשי" (מורה בכיר).
ביולי 2011 נבחנתי והוסמכתי לדרגת דאן 4 ע"י יו"ר הארגון שיהאן ימאקורה, בעת ביקורו בארץ.

בדצמבר 2014 הוסמכתי לדרגת דאן 5 (דרגת רב-אומן) ע"י יושב הראש ומועצת בכירי הארגון.

 

מלבד אימוני הקראטה, אני עוסק באופן פעיל בלימוד ובתרגול אומנויות הלחימה הפיליפיניות, כמו גם בשיטות ובאומנויות נוספות המשביחות את יכולותיי והתורמות להתפתחותי האישית.

בנוסף לרקע ולניסיון שצברתי באומנויות הלחימה, אני מוסמך כמטפל באומנויות הריפוי המסורתיות היפניות והסיניות (מגע, דיקור, כוסות רוח, מוקסיבציה והילינג).

מאז שנת 2008, צמצמתי את פעילותי במסגרת משרד השמאים בו אני שותף והחלטתי להקדיש יותר מזמני ומתשומת ליבי לאשר באמת יקר לי - בני ובנות משפחתי, כמו גם ליצירה ולעשייה בתחומים אותם אני אוהב.
מבחינה מקצועית ועסקית, אני מגשים וחי את החזון אותו הגיתי. אני מפתח את הדוג'ו, עוסק בהוראת "הדרך" ובטיפול.
במתכונת האימונים "הרגילה", בחרתי לעבוד עם אנשים ממספר קבוצות גיל ותוכן. בקבוצות המיועדות לילדים ולנוער, אני פועל על מנת להנחיל את הערכים החינוכיים וההתנהגותיים הטמונים במסורת הקראטה. בקבוצת המבוגרים, אני שואף להעניק לתלמידיי את אותם הכלים אותם רכשתי בדרכי שלי על מנת שייושמו בחייהם שלהם.
בנוסף, פיתחתי מסגרת ייחודית לאימון אישי (דוגמאת COACHING) השאובה ממסורת אומנויות הלחימה והריפוי. תוכנית זו עוצבה לאור הניסיון אשר צברתי מחוויותיי ומהתנסויותיי כלוחם, כאיש עסקים, כבעל משפחה וכאדם אשר יצא "למסע לחיפוש עצמי" (וחזר הביתה בשלום...), וכמובן תודות לידע וליכולות אשר רכשתי בדרך הקראטה על נגזרותיה השונות.
מסגרת זו, מיועדת ומותאמת בתכניה לאנשים מהמגזר העסקי, הביטחוני והפרטי כשהיא מאגדת בתוכה את מיטב האלמנטים החשובים בדרך לאיזון והעצמה, החיוניים הן להתפתחותם האישית של המשתתפים בה והן על מנת למקסם את תפקודם באותן המסגרות בהן הם פועלים.

הוראת הקראטה, הטיפול והעצמתם של בני אדם, הינה הדרך בה בחרתי על מנת להביע את הכרת התודה שאני חש כלפי המסלול בו זכיתי לצעוד, אני רואה בדרך זו את שליחותי והגשמתי כאדם, וחובתי כקראטקה.

מתן לכטשיבר - סנסאי - דאן 1

 

מתן לכטשיבר סנסאי, החל את דרכו בדוג'ו בשנת 2010.

מתן בחר את דרכו בקראטה בעקבות לקויות קשב וריכוז והמלצה שסוג זה של פעילות עשוי לעזור לו בהתמודדות עם לקויות אלו.

ואכן אימוני הקראטה עזרו למתן הן בחייו האישיים והן בלימודיו (סיים את כיתה י"ב עם בגרות מלאה) דבר שהשפיע על המוטיבציה שלו להמשיך ולהתקדם בקרטה.

בשנת 2014 מתן סיים את קורס ההדרכה באקדמיה הבינ"ל לאומנויות לחימה בהוראתו של קאנצ'ו רוני קלוגר ומאז פועל באום דוג'ו כסמפאי ובמקביל ממשיך באימוניו.

ההתמדה והרצון של מתן להצליח, הביאו אתו לייצג את הדוג'ו במספר תחרויות הן בארץ והן בחו"ל כגון:

בשנת 2015 , באליפות אירופה שנערכה בליטא, הגיע מתן לרבע גמר.

באפריל 2016, בתחרות קראטה לנוער ובוגרים בנתניה, הגיע מתן למקום הראשון.

באפריל 2016, באליפות הארץ לילדים ונוער בגבעת שמואל, הגיע מתן למקום שלישי במקצה קאטה אישית ולמקום שני במקצה אנבו נוער ביחד עם איליי אסטל.

באוקטובר 2016, באליפות העולם שנערכה בפולין, הגיע מתן למקום השמיני.

בדצמבר 2016, באליפות הארץ לילדים, נוער ומבוגרים בנתניה, הגיע מתן למקום השני במקצה קאטה אישית.

שאיפתו העיקרית של מתן היא לייצג את הדוג'ו בעוד תחרויות ובתקווה להגיע גם לאולימפיאדת טוקיו 2020.

ביולי 2016 הוסמך מתן לחגורה שחורה בדרגה דאן 1.

אחראי קבוצות הילדים והנוער - רנשי חן ניב - סנסאי - דאן 3

 

סנסאי חן ניב החל את דרכו בדוג'ו בשנת 2006.
קודם לדרכו בגוג'ו ריו קראטה, התאמן ב"קיוקו שין קאי" קראטה תחת סנסאי אייל חגי.
כלוחם וכקצין בצה"ל סנסאי ניב אומן והוכשר בטכניקות לוט"ר ובקרב מגע.
מר ניב הינו בוגר מכון וינגייט ובעל תואר ראשון בחינוך גופני תוך התמחות בחינוך מיוחד, ובעל תואר שני במנהל החינוך.
לסנסאי ניב ניסיון רב בעבודה עם ילדים ועם בני נוער. מזה כ 20 שנה שהוא מלמד חינוך גופני ומחנך כיתה בחטיבת הביניים ע"ש מיכה רייסר ובבית הספר התיכון "רביבים" בראשון לציון. בנוסף, הוא מנחה פעילות גופנית לילדים במעונות יום של ויצ"ו ובגנים פרטיים.
מסגרת הכשרתו כמדריך כללה קורס מדריכים ע"פ חוק הספורט "באקדמיה לאומנויות לחימה" בראשות הד"ר רון קלוגר ותקופת התמחות בת שנתיים בהדרכה פעילה במסגרת הדוג'ו.


לאחר מסלול אימונים אינטנסיבי הן כקראטקה והן כמדריך, נבחן מר ניב בארה"ב ביוני 2009 והוסמך לדרגת שודאן (חגורה שחורה - דאן 1).
בחודש יולי 2011, הוסמך סנסאי חן לדרגת דאן 2.

בקיץ 2014, הוסמך סנסאי חן לדרגת דאן 3.

בקיץ 2017 הוסמך סנסאי חן לדרגת רנשי (מורה בכיר)

סנסאי חן ניב אחראי על הפעילות בקבוצות הטרום קראטה, הקראטה לילדים ולבני הנוער.

 

רנשי שרגא לפידס - סנסאי - דאן 3

 

שרגא לפידס סנסאי, החל את דרכו בדוג'ו בשלהי שנת 2007.
סנסאי שרגא הינו אקדמאי, בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים. בבעלותו של מר לפידס ושל אשתו שני גני ילדים בגבעת שמואל, ולמר לפידס ניסיון רב באספקט הניהולי והתפעולי של עבודה חינוכית עם ילדים בגיל הרך.
סנסאי שרגא בחר להעשיר את דרכו כקראטקה ולתרום להתפתחותם של דורות החניכים הצעירים אחריו. הוא יזם את תרגום ספרו של ראש ארגון ה - GKK מאסטר יאמקורה, מאנגלית לעברית והיה לרוח החיה בפרוייקט זה.
בנוסף, בחר סנסאי שרגא במסלול של הדרכה. הוא סיים קורס מדריכי קראטה באקדמיה הבינ"ל לאומנויות לחימה בהוראתו של קאנצ'ו רון קלוגר ופעל כ"סמפאי" (עוזר מדריך וחונך) בקבוצות הילדים למעלה משנתיים, ולאחריהם הפך לסנסאי.


ביולי 2011 הוסמך מר לפידס לחגורה שחורה בדרגת דאן 1. 

ביולי 2013 הוסמך שרגא סנסאי ע"י יושב ראש הארגון שיהאן יאמקורה לדרגת דאן 2.

ביולי 2016 הוסמך שרגא סנסאי ע"י יושב ראש הארגון שיהאן יאמקורה לדרגת דאן 3.

בקיץ 2017 הוסמך סנסאי שרגא לדרגת רנשי (מורה בכיר)

bottom of page